margit
hugo
roman
 

závod o světový rekord na 270m

 

I. ročník JWRR

I. ročník závodu o světové rekordy na 270metrů

JESENIOVA WORLD RECORD RACE

ze dne 13. 6. 2009.

Dne 13.6.2009 proběhl v letním a téměř bezvětrném počasí s teplotou okolo 20°C na atletickém stadionu SK JESENIOVA na Praze 3 - Žižkově za účasti 19 atletů a atletek všech věkových kategorií atletický závod JESENIOVA WORLD RECORD RACE, který celosvětově ustanovil premiérový atletický světový rekord v běhu na 270 metrů, což je v případě SK JESENIOVA jeden atletický ovál. Tato událost proběhla v tichosti a bez povšimnutí mediálního a atletického světa jako předzvěst atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. V mužské kategorii se světovým rekordmanem stal Jan „Gazi" Vlach závodící za SK JESENIOVA v I. národní lize, který svého času 32,6 s. se zkratkou WR dosáhl v 7 členné konkurenci startovního pole. Mezi ženami se světovou rekordmankou stala s jasným vedením již na cílové rovince si pro zkratku WR za svůj výsledný čas doběhla Markéta Šourková výkonem 38,8 s. závodící v nejvyšší atletické soutěži Česká spořitelna extraliga za AC Česká Lípa.

Světový rekord byl ustanoven i ve veteránské kategorii, ve které ho vytvořil časem 52,3 s. Jiří M. Troníček, který porazil o 15 let staršího 66 letého maratonce Miloslava Fiedlera.

Noví světoví rekordmani a rekordmanka v kategorii muži, veteráni a ženy získali kromě pohárů pro vítěze, medailí a diplomů, také dárkové poukazy na thajské a relaxační olejové masáže od našeho generálního partnera relaxačního masážního studia RELAX REGENT, kterému tímto děkujeme.

Světové rekordy byly vytvořeny i v žákovských kategoriích, kdy se na 270 metrové trati stali rekordmany: v mladších žácích Lukáš Pařízek časem 46,0 s., v mladších žákyních Kateřina Floriánová časem 51,5 s. a v kategorii starších žáků Michal Pařízek časem 47,1 s.

Všem premiérovým světovým rekordmanům a rekordmankám tímto gratulujeme a doufáme, že se opět za rok pokusí o překonání letošního ustanovení světových rekordů na 270 metrů.

V sekci výsledky jsme pro Vás připravili VÝSLEDKOVÉ LISTINY jednotlivých startujících kategorií a pro všechny zúčastněné běžce jako poděkování za jejich atletické výkony ÚČASTNICKÉ DIPLOMY, které si mohou stáhnout do počítače a vytisknout. V sekci galerie je již malý zlomek FOTOGRAFIÍ ze závodu. Videa budou k dispozici na portálu youtube ihned jakmile je zpracujeme. Informace o jejich vystavení budou na těchto stránkách.

Dnešní den 13.6.2009 se zapíše do historie světové atletiky.


V brzkých odpoledních hodinách proběhne očekávaný absolutně první útok a ustanovení světového traťového rekordu na vzdálenost 270 metrů: JESENIOVA WORLD RECORD RACE.


Personalizovaná startovní čísla jsou pro naše předem přihlášené atlety a atletky již připravena a neoficiální maskot HUGO atletického klubu SK JESENIOVA se již těší na atmosféru světového rekordu a na rychlé časy všech závodících. Tímto jim předem přeje skvělou formu a co nejlepší rozvržení sil v závodu.

Již  pouhé  2  dny dělí  atletický  stadion   SK  JESENIOVA    na Praze 3 - Žižkově, a také celosvětovou atletickou veřejnost od historicky prvního útoku na vytvoření světového rekordu v běhu na 270 metrů, což je přesně jeden atletický ovál na stadionu SK JESENIOVA. Hlavnímu programu, tedy závodu mužů a žen, který se uskuteční od 14:00 hodin, bude předcházet závod dětských kategorií, jejichž účastníci změří své síly od 13:00 hodin.

 

I v době finanční krize se nám podařilo navázat úzké partnerství s relaxačním masážním salónem RELAX REGENT (www.relaxregent.cz), který se stal generálním partnerem JESENIOVA WORLD RECORD RACE a věnuje ceny premiérovým světovým rekordmanům mužské a ženské kategorie.

 

Sobotní předpověď počasí je pro vytvoření světového rekordu příznivá: 23°C polojasno a proto doufáme, že se dočkáme kvalitních výkonů všech běžců a hlavně soupeření až do cíle, kdy o světových rekordmanech budou rozhodovat desetiny vteřin.