margit
hugo
roman
 

závod o světový rekord na 270m

 

II. ročník JWRR

SVĚTOVÉ REKORDY NA 270 METRŮ ODOLALY!!!

FINANČNÍ PRÉMIE PŘESUNUTA DO DALŠÍHO ROČNÍKU 2011


Po sobotních tropických vedrech, které na řadě míst České republiky překonaly mnohaleté teplotní rekordy, se v neděli 13.6.2010 uskutečnil na atletickém oválu sportovního klubu SK JESENIOVA na Praze 3 - Žižkově II. ročník závodu JESENIOVA WORLD RECORD RACE, při kterém měli startující možnost stát se světovými rekordmany na 270 metrů a odnést si nejen vlastní personalizované startovní číslo, ale i titul světového rekordmana a světové rekordmanky. Dosavadní světové rekordy na 270 metrů, které byly ustanoveny při loňském I. ročníku nebyly, ani při ideálním počasí a vyhlášené finanční prémii za jejich překonání ve výši, kterou stanovuje IAAF, pokořeny. Nataženého stehenního svalu loňského světového rekordmana Gaziho, a tím i jeho neúčasti v závodě využil Jiří Králík z SK Jeseniova, který zvítězil v mužské kategorii časem 33,8s. V ženské kategorii obhájila loňské prvenství Markéta Šourková z AC Česká Lípa, i když časem 42,2s zaostala daleko za svým loňským světovým rekordem.


V dětských kategoriích, ve kterých byla při letošním ročníku největší závodní konkurence, zvítězili v kategorii přípravek: mezi dívkami Anna Kerbachová časem 41,6s a mezi chlapci Šimon Weiser časem 59,6s. Vítězem v mladších žácích se stal Jiří Soukup časem 48,1s a mezi mladšími žákyněmi se vítězkou stala Anna Cranfordová časem 43,0s. Mezi staršími žáky se nejrychlejším běžcem na 270 metrů stal časem 37,3s Vít Soukup. I přes nepřekonání dosavadních rekordů patří všem vítězům, ale i poraženým gratulace za jejich výkony.


Již nyní Vás můžeme za pořádající atletický klub SK JESENIOVA nalákat na finanční prémii za překonání světového rekordu na 270 metrů v mužské a ženské kategorii, která bude vypsána i pro III. ročník JESENIOVA WORLD RECORD RACE. Ten se bude konat opět v polovině června roku 2011 na atletickém oválu SK JESENIOVA. Veškeré informace budou včas vyvěšeny na těchto internetových stránkách.

ÚČASTNICKÉ DIPLOMY

 

Pro všechny startující atlety a atletky jsme opět připravili účastnické diplomy, které jsou ke stažení v sekci VÝSLEDKY.