margit
hugo
roman
 

závod o světový rekord na 270m

 

Novinky

III. ROČNÍK JESENIOVA WORLD RECORD RACE S HISTORICKY NEJNIŽŠÍ ÚČASTÍ

Pravděpodobně nepříznivé počasí a spousta absolvovaných závodů měla za následek malou účast při letošním III. ročníku útoku na světový rekord na 270 metrů - Jeseniova World Record Race, který se konal v neděli 12.6.2011.

Deštivé počasí se sice umoudřilo půl hodiny před startem dětských kategorií, ale ani to nepomohlo a nedorazili ani ohlášení světoví rekordmané. Na startu dětských kategorií se tak sešli pouze dva pravidelní účastníci této akce Lukáš Pařízek (Sokol Vinohrady) a Šimon Weiser (SK Jeseniova). Lukáš nedal Šimonovi šanci a už od začátku zvyšoval náskok a cílovou čáru protnul jako první časem 43,7s, Šimon pak za 60,8s. Kategorie dospělých zaznamenala také pouze boj o první a druhé místo, když se přihlásili jen Vít Soukup (Sokol Vinohrady) a Roman Pavlů (SK Jeseniova). Vít dokázal i po nočním příjezdu z Anglie a nedospané noci zvítězit v čase 36,4s nad Romanem, který doběhl v čase 38,2s. Přítomnost rodičů dala vzniknout závodu ve veteránské kategorii, kdy se pánové Pavel Weiser, Michal Pařízek a Vít Soukup dohodli na společném změření sil na 270 metrovém okruhu. Z tohoto souboje a za největšího povzbuzování si prvenství a zasloužený pohár pro vítěze odnesl nejmladší z veteránské trojice Pavel Weiser za čas 47,6s. Na druhém místě doběhl časem 51,2s Vít Soukup a porazil tím o 3,5 sekundy třetího Michala Pařízka. I přes opatrně rozeběhnutý závod a dostatečné rozcvičení doufáme, že pánové nebudou muset na svůj atletický výkon v několika příštích dnech vzpomínat z čekárny ordinace praktického lékaře.

Letošní nepočetný Jesenoiva World Record Race se tak nakonec stal pouze závodem mužů, přičemž všichni startující byli oceněni na stupních vítězů. Škoda, že se žádná z přítomných maminek nenechala přemluvit a nepostavila se na start závodu na 270 metrů. Tak snad příště.

Za Jeseniova World Record Race a SK Jeseniova Roman PavlůPOKOŘ SVĚTOVÉ REKORDY!!!

ZÍSKEJ FINANČNÍ PRÉMII ZA PŘEKONÁNÍ SVĚTOVÉHO REKORDU


VYMĚŇ NEDĚLNÍ PROCHÁZKU

ZA ÚTOK

NA SVĚTOVÝ REKORD

 

NEBOJ SE PŘIJÍT

A ZKUS PŘEKONAT SOUPEŘE I SVÉ MOŽNOSTI


12. června 2011 od 13:00 hodin

 

na atletický ovál SK JESENIOVA, Jeseniova 96, Praha 3

 

a získej vlastní personalizované startovní číslo

a účastnický diplom s vlastním jménem a dosaženým časem

při III. ročníku JESENIOVA WORLD RECORD RACE

Pro pokořitele dosavadního "světového" rekordu na 270metrů máme stále připravenou finanční prémii, která byla vypsána již pro rok 2010, ale odolala a nebyla vyplacena. Proto neváhejte a přijďte zkusit svou rychlost proti stopkám a soupeřům v ostatních drahách našeho atletického oválu.